Prečo piť viac vody? Má to zdravotné aj estetické dôvody

Všade rozoberané pitie čistej vody sa stalo akýmsi trendom. A taktiež rôzne špeciálne detoxikačné kombinácie s uhorkou, mätou či citrónom. No ak budete piť dostatočné množstvo vody, netreba vám žiadne ďalšie špeciálne ingrediencie, iba ak by ste si chceli vodu nejako špeciálne dochutiť. 

Prečo piť viac vody? Má to zdravotné aj estetické dôvody
Prečo piť viac vody? Má to zdravotné aj estetické dôvody (Foto: pixabay.com)

Chudnutie

Prvým dôvodom, ktorý bude zaujímať hlavne ženskú populáciu, no môže byť aj dôvodom pre pánov je, že vďaka vode sa vám bude chudnúť o čosi ľahšie. Vďaka vode sa vám zaplní žalúdok a to úplne bez kalórií, takže vám nebude robiť problém jesť o čosi menej. Ak ste spojili chudnutie aj s cvičením, tak by ste mali dostatočnému pitnému režimu venovať ešte viac pozornosti.

Pleť

Voda je tiež takým vnútorným sérom či elixírom na pleť. Vďaka nej sa z tela odstránia toxíny a telu neprospešné látky, ktorých výskyt v tele sa prejavuje práve aj na pleti, pretože práve tade sa ich snaží telo odstrániť. Pitie zaisťuje žiarivú, napnutú a dostatočne hydratovanú pokožku, za ktorú sa nebudete musieť hanbiť. 

Imunita

Hlavne v tomto chladnejšom období, kde je takmer každý chorý je potrebné mať čo najsilnejšiu imunitu. Dostatočné množstvo vody vo vašom tele dokáže zabrániť vírusom a baktériám poraziť imunitný systém. Okrem toho si správnym pitným režimom znížite riziko srdcových chorôb alebo osteoporózy.