Celulitída – ako sa zbaviť tohto problému väčšiny žien?

Čo je vlastne tá celulitída a ako zistíte, že ju máte? Samozrejme, nejedná sa o žiadny vážny problém, ktorý by vám vo veľkej miere spôsoboval problémy v živote a niekedy ju žena má, ale na prvý pohľad nie je vidieť. Aj napriek tomu to niektorým ženám spôsobuje znížené sebavedomie. V dnešnom článku sa budeme venovať tomu, čo spôsobuje celulitídu a aj spôsobom, ako sa jej môžete zbaviť. 

Celulitída – ako sa zbaviť tohto problému väčšiny žien? (Foto: pixabay.com)

Čo spôsobuje celulitídu?

Čo to vlastne tá celulitída je? Pod tento pojem sa zahŕňajú premeny tukového tkaniva a buniek, ktoré sú spôsobené lymfatickými zmenami. V preklade to znamená to, že sa vaše telo nevedelo zbaviť niektorých látok, ktoré vám zostali v postihnutých oblastiach a spôsobili túto pomarančovú kožu. Bunky, v ktorých tieto odpadové látky zostali naberú tlak a spôsobia povrchovú deformáciu kože.

V tomto si nemusíte pripadať sama, pretože až 90% žien na svete trpí celulitídou, dokonca aj herečky a modelky. Celulitídu môže spôsobovať nesprávna strava, nedostatok pohybu, genetika, vek a celkovo nezdravý životný štýl.

Ako sa jej zbaviť

Na to, aby ste sa celulitídy zbavili musíte ovplyvniť a zmeniť všetky faktory, ktoré ju spôsobujú, to sme spomínali už aj vyššie. Dopomôcť k tomu môžu masáže, pravidelný pohyb, dostatočný pitný režim, vyvážená strava alebo príjem kolagénu, ktorý zvyšuje elasticitu pokožky.  Doprajte si oddych a relax, zvážte vírivku, swim spa kúpeľ a iné.