Džúsová diéta nie je mýtus. Ako vám môže pomôcť?

Už ste určite počuli o veľkom množstve rôznych diét. Keto diéta, bielkovinová diéta, rôzne detoxikačné diéty či diéty s rôznymi druhmi ovocia. Každá diéta má niečo do seba, nie je to len nejaký výmysel. Nezabúdajte ale na to, že to nie je štýl stravovania, ktorý by mal byť vaším bežným. Čo je teda džúsová diéta?

Džúsová diéta nie je mýtus. Ako vám môže pomôcť?
Džúsová diéta nie je mýtus. Ako vám môže pomôcť? (Foto: unsplash.com)

Čo by ste mali o nej vedieť

Táto diéta patrí medzi také, kde je váš kalorický príjem naozaj veľmi znížený, takže určite nie je vhodný na dlhodobejší stravovací štýl. Nie je to však až taká drastická diéta ako by ste si možno predstavovali, ide skôr o ľahšiu formu. Keďže sa robia džúsy najmä z ovocia, pri tejto diéte prijímate dostatok sacharidov na to, aby vaše telo malo energiu.

Tým, že budete do tela dostávať tekutiny minimalizujete dehydratáciu a zabraňujete tak aj úniku sodíka, draslíka a ďalších minerálov, ktoré najčastejšie prijímate zo stravy. Pri tejto diéte nezabúdajte na to, že sa nejedná len o džúsy z obchodu. Voliť by ste skôr mali podomácky pripravené. Samozrejme, aj v obchodoch sa nachádzajú vysoko percentné džúsy z ovocia a zeleniny, no môžu obsahovať ďalšie prídavné látky a farbivá, ktoré nie sú pre telo úplne prospešné.

Ak už siahnuť po „pomôckach“ v podobe výživových doplnkov či tabletiek, vždy voľte len overené a známe produkty. Nákupná poradňa tejto problematika venovala rozsiahly článok v časti https://www.nakupnaporadna.sk/tabletky-na-chudnutie/, kde hľadajú a odporúčajú len prospešné produkty.