Čo si zbaliť, aby ste aj počas cestovania zostali zdraví?

Udržať si zdravie, kondíciu a figúru pokiaľ často cestujete niekedy môže byť náročné. Či už ste dobrodruhom alebo sú u vás nevyhnutnosťou pracovné cesty, mali by ste ovládať zopár trikov, ktoré vám pomôžu zachovať si zdravie počas celého výletu. Aké veci by sa teda mali nachádzať vo vašom kufri? 

Čo si zbaliť, aby ste aj počas cestovania zostali zdraví?
Čo si zbaliť, aby ste aj počas cestovania zostali zdraví? (Foto: PR)

Opaľovací krém

Pokiaľ idete niekam, kde je skutočne teplo a mohli by ste skončiť pri opaľovaní, určite nezabudnite na opaľovací krém. Najlepšie spravíte, ak si kúpite nejaký so silnejším SPF ako 15, lebo tie slabšie môžu mať obmedzený efekt. Udržať si zdravie takýmto spôsobom možno síce nie je ani zďaleka také vzrušujúce ako stávky naživo, no štúdia z oblasti klinickej onkológie preukázala, že používanie prípravku na opaľovanie môže znížiť riziko vzniku melanómu až o 73%.

Soľný sprej do nosa

Pokiaľ sa klíma okolo vás v dôsledku častého cestovania neustále mení, je možné, že vaša imunita bude oslabená. Rôzne krajiny a územia sú tiež domovom rozličných infekcií, na ktoré cudzinci nie sú zvyknutí a ktoré nemusia byť vôbec bezpečné. Navyše môžu viesť k vážnym zápalom. Už len v samotnom lietadle je človek vystavený nespočetnému množstvu mikroorganizmov. Preto je ideálnou prevenciou zvlhčovanie dutín. Najlepšie je tak robiť na pravidelnej báze na konci každého dňa. Nebudete veriť ako takáto drobná procedúra môže pomôcť. 

Dve čisté obliečky na vankúš

Niektorí odborníci odporúčajú vymeniť si hotelovú obliečku na vankúš za svoju vlastnú hneď po príchode do hotela. Veci, ktoré sú nám už známe alebo sa nám spájajú s domovom nám totiž pomáhajú lepšie a rýchlejšie zaspať. Hotelovú obliečku na vankúš potom môžete použiť napríklad na oddelenie svojich čistých vecí od tých špinavých, najmä pokiaľ máte všetko oblečenie spoločne v jednom kufri. 

Pohodlné topánky na chôdzu alebo beh

Určite nezabudnite aj na nejaké pohodlné topánky – ideálne také, v ktorých je možné bezproblémovo kráčať alebo behať. Ak ste športovými nadšencami, môžete si k tomu pribaliť aj niekoľko vecí na cvičenie. V mnohých hoteloch dnes už je možné nájsť aj vlastnú posilňovňu, no ak by to tak aj nebolo, stále si môžete nájsť čas na prechádzku alebo beh po okolitej prírode či po meste. Informácie o meste alebo ideálnych  bežeckých trasách si môžete vypýtať napríklad aj priamo na recepcii v každom hoteli.