Bežecké ponožky doprajú komfort pri behu

To, aké ponožky dáte do bežeckých tenisiek, rozhoduje o komforte chodidiel. Pri bavlnených a polyesterových ponožkách sa chodidlá zvyknúť potiť, spomínané ponožky nechránia bežcov pred odreninami, mozoľmi a pocitom ťažkých nôh. Aká je teda správna bežecká obuv, na ktorú by sme v žiadnom prípade nemali zabúdať?

Bežecké ponožky doprajú komfort pri behu
Bežecké ponožky doprajú komfort pri behu

Predná časť päty s mäkkými vankúšikmi, na ktoré bežec počas činnosti stúpa, môže páliť či bolieť. Aj to je dôvod, prečo by ste si mali zaobstarať bežeckú obuv, ktorá toto minimalizuje na únosnú hladinu znesiteľnosti. Výrobcovia športových kolekcií na margo tohto problému vymysleli špeciálne bežecké ponožky s mäkkými vankúšikmi, ktoré pri dopade na zem chránia najviac namáhané päty a špičky.

Ako sme už spomínali vyššie, pri bavlnených a polyesterových ponožkách sa chodidlá zvyknúť potiť, spomínané ponožky nechránia bežcov pred odreninami, mozoľmi a pocitom ťažkých nôh. Chráňte seba a svoje nohy, doprajte im kvalitné bežecké ponožky, ktoré rozhodujú o správnom komforte chodidiel pri behu.