Prečo je dobré nezabudnúť na všetky dôležité súčasti vášho auta?

Nikdy človek nevie, ktorá vec mu práve vypovie. Bez spomínanej príčiny to ale nikdy nie je, problémom môže byť, že ste zrejme podcenili najdôležitejšie súčasti vášho auta, bez ktorých 100 % stavu sa ďaleko jednoducho nepohnete. Začnite s kontrolou svojho auta už dnes, pretože chladné počasie a náročnejšie podmienky na jazdu sa nezadržateľne blížia.

Prečo je dobré nezabudnúť na všetky dôležité súčasti vášho auta?
Prečo je dobré nezabudnúť na všetky dôležité súčasti vášho auta? (Foto: unsplash.com)

Brzdový systém vášho auta

Je asi najdôležitejšia súčasť vozidla a jedným z prvkov, ktorý zaisťuje bzepečnosť na vozovke. Môžete byť aj ten najlepší vodič s niekoľkoročnými skúsenosťami, pokiaľ nemáte prekontrolovaný tento systém, môže sa vám to veľmi nepríjemne vypomstiť. Ak by vám šikovný mechanik povedal, že je to nutné, vyskúšajte repas brzdových strmeňov. K dispozícii je na takmer všetky typy áut, takže nemusíte mať obavy ani o to svoje.
Výhoda repasovaných dielov spočíva najmä v cene, ktorá je oveľa nižšia, ako keby ste si nechali vymeniť všetko nanovo.

Kvalitné turbo vám zvýši výkon

Aj na turbodúchadlá by ste sa mali občas pozrieť, teda ideálne to nechať na vášho automechanika, ktorý by vám mal dať odbornú radu, kde vám poskytnú najlepší repas turbodúchadla, poprípade, či je toho schopný on sám.
Turbodúchadlá sa dostávajú do stále väčšieho množstva áut, nech proti tomu protestujeme, ako chceme. Túžby zákazníkov za tým vždy nehľadajme, fyzicky menší a v nižších otáčkach pracujúci motor s turbodúchadlom dosiahne v normovanom teste lepšiu spotrebu paliva ako veľký atmosféricky plnený motor.

Takže, ak ho máte a chcete, aby aj vaše auto fungovalo na väčšie obrátky s menšou spotrebou, neváhajte ho z času na čas prekontrolovať.

Text: PR