Vymaľovať izbu a zariadiť ju s knižnicou? Rozhodne áno!

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo chcete v izbe jesť častejšie ako v kuchyni? Ak máte napríklad oranžové steny, našli sme vinníka. Nemusíte si spytovať svedomie, že človek by jedol viac, ako je prijateľné. Vieme, prečo je to tak, je to práve farbou a poradíme aj tie farby, ktorými by ste sa malo obklopovať čo najviac.

Vymaľovať izbu a zariadiť ju s knižnicou? Rozhodne áno!
Vymaľovať izbu a zariadiť ju s knižnicou? Rozhodne áno! (Zdroj: Unsplash.com)

Svieže farby zelenej, modrej, žltej, alebo svetlo červenej podnietia myseľ k radosti, spokojnosti a relaxácii. Knižnica je ideálne vyplnenie priestoru v kombinácii s funkčnosťou. Nevyhnutne v nej nemusia byť poukladané iba knihy, rovnako suveníry z dovolenky, staré pohľadnice, fotografie, umelecké diela. Veľmi dobre na to poslúži aj polička na krbe. Jediná výhodu vidíme v častom utieraní prachu.

Na druhej strane, ak máte malo miesta, postačí malý stolík s pohodlným kreslom a razom máte hotový skvelý čitateľský kútik. Stačí mu doslova nájsť kút miestnosti alebo iný voľný priestor. Hodí sa aj na chodbu alebo k oknu na konci haly, možností je veľa. Knihy, ktoré čítate, môžete nechať voľno položené na stolíku. Takýto čitateľský kútik bude na vás pôsobiť veľmi dobre, ukľudňujúco a budete mať pocit pohodlia. Zároveň zaujme vašich známych a môžete sa pre nich stať inšpiráciou.