Navštívte Slovenský raj aj v zime a užite si krásy zamrznutej prírody

Slovenský raj nepochybne patrí k najobľúbenejším turistickým miestam. Niet sa čomu čudovať, veď v sebe skrýva skutočné prírodné krásy. Návštevníkom však má čo ponúknuť nielen počas krásnych teplých letných dní, ale aj v zimnom období.

Navštívte Slovenský raj aj v zime a užite si krásy zamrznutej prírody
Navštívte Slovenský raj aj v zime a užite si krásy zamrznutej prírody (Foto: Bigstockphoto)

Chodníky sprístupnené aj v zime

Všetky turistické chodníky a rokliny okrem ferraty Kyseľ sú v Slovenskom raji návštevníkom prístupné aj v zime. Vtedy naberajú vďaka mohutnej snehovej prikrývke a množstvu “ľadopádov” špeciálne sviatočné a zimné čaro.

Lyžovačka v Slovenskom raji

V oblasti Slovenského raja si môžete lyžovačku užiť vo viacerých menších miestnych lyžiarskych strediskách. Navštívte napríklad SKI Mlynky – Gugel s viac ako 5 km zjazdoviek či SKI Telgárt so 6,5 km svahov. Priaznivci lyžovania si na svoje prídu aj v iných menších strediskách. Ak plánujete viacdennú lyžovačku, nezabudnite si vybaviť ubytovanie. Slovenský raj toho ponúka dosť aj pre nelyžiarov, takže si môžete užiť pokojnú rodinnú dovolenku, s ktorou budú spokojní všetci zúčastnení.

Ľad na lezenie aj korčuľovanie

Mnohí návštevníci smerujú svoje kroky do Sokolej doliny, Suchej Belej, Kláštorskej rokliny či Letanovského mlynu, kde sa vyžívajú v možnosti ľadolezenia. Inú obľúbenú aktivitu zase dokáže zabezpečiť rieka Hornád v časti Prielom Hornádu. Pri tuhších mrazoch totiž táto časť súvisle zamŕza. V tom čase je prechod kaňonom veľkou atrakciou, či už na bežkách, korčuliach alebo pešo.

Bežkársky raj

Na svoje si v Slovenskom raji prídu aj bežkári. Trate sa upravujú v rámci Bežkárskeho areálu Gajnár, ktorý sa nachádza v okolí rovnomenného horského priechodu. Dokopy je tu značených a upravovaných šesť okruhov s celkovou dĺžkou 44 kilometrov.

Ak plánujete zimnú dovolenku práve v tomto regióne, nezabudnite si dostatočne vopred zabezpečiť ubytovanie. Slovenský raj toho ponúka dosť pre všetkých, nech si už vyberiete akúkoľvek aktivitu. Odporúčame vám objednať si ubytovanie na stránke https://www.kiskatravel.sk/slovensko/region/slovensky-raj. V ponuke nájdete veľké množstvo hotelov, penziónov, privátov a chát, ktoré ponúkajú ubytovanie v blízkosti Slovenského raja.

Text: PR