Naplňte si svoju tlačiareň správne

Žiadna kancelária sa nezaobíde bez kvalitnej tlačiarne. Aj keby sme akokoľvek chceli, papierov sa nezbavíme. Neustále je treba niečo tlačiť, zakladať, jednoducho papierovať. Farba v tlačiarni sa preto rýchlo míňa a náplne je potrebné neustále dopĺňať. Ak aj vy stojíte pred rozhodnutím, aký toner kúpiť, poradíme vám. Jednoduchšie sa rozhodnete, ktorou cestou ísť.

Naplňte si svoju tlačiareň správne (Foto: unsplash.com)

Ak ste si aj vy položili otázku, či je nutné kupovať originálne náplne do tlačiarne, a či náhodou nestačia len univerzálne tonery, čítate správne.

Nízka cena tonerov nie je dôvodom na paniku

Pri univerzálnych modeloch vás môže zlákať nízka cena výrobku. To je naozaj pravda, univerzálne náplne stoja skutočne menej. Automaticky by si každý povedal, že sa to odrazí aj na nižšej kvalite, čo ale nie je pravda, ak si vyberiete renovovaný obchod alebo internetový e-shop.

Univerzálne tonery, teda také, ktoré sa hodia pre viac typov tlačiarní, kvôli tomu, aby mohli ponúknuť nápadne nízku cenu, používajú kvalitné „ingrediencie“ na výrobu tlačiarenskej farby. Vytlačený text tak môže mať totožné výsledky tlače s tou pri použití originálnych tonerov.

Kompatibilné tonery sú výhodným riešením

Ich výrobcovia ponúkajú tonery, ktorý sú pre daný typ tlače ideálne. Sedia presne a nanášanie farby na papier je presne také, ako má byť. Takýto výsledok vám zaručí aj špeciálny toner Canon pri použití s tlačiarňou od rovnakej značky.

Náplň vám do prístroja sadne presne, stačí sa len držať návodu na použitie. Farba, ktorá je použitá, je presne určená na váš typ tlačiarne, takže sa na papier bude nanášať rovnomerne. V náplni bude tiež dostatok farby pre deklarovaný počet tlačených strán.

Nemusíte tak mať na pamäti, či máte atramentovú alebo laserovú tlačiareň a k nej nakupovať správne atramentové či laserové náplne. Stačí len, ak budete poznať označenie vašej tlačiarne a výrobca vám odporučí presne taký toner, aký potrebujete.

Text: PR