Najlepšie vonkajšie tienidlo, ktoré neurazí ani vaše parapety

Užívate si pokojnú a nikým nerušenú rodinnú pohodu. Takáto atmosféra je pre každého z nás nenahraditeľným prostriedkom pre dosiahnutie maximálnej spokojnosti. Aj tieto veci sa môžu ale veľmi rýchlo pokaziť.

Najlepšie vonkajšie tienidlo, ktoré neurazí ani vaše parapety
Najlepšie vonkajšie tienidlo, ktoré neurazí ani vaše parapety (Foto: byvatmoderne.sk)

Platí to vtedy, ak sa vaše rodinné šťastie stáva predmetom záujmu vašich susedov. Zabrániť sa tomu dá inštaláciou vhodných a dnes veľmi moderných vonkajších roliet. Výhod majú samozrejme niekoľko. V našom článku sa dozviete, ako sa prejavujú a uplatňujú v praxi.

Krásny výhľad bez nutnosti straty súkromia

Vonkajšie rolety a žalúzie vám umožňujú vychutnávať si krásny výhľad z obývacej izby, verandy, pergoly alebo terasy, pričom sa nemusíte obávať o svoje súkromie. Sú navrhnuté tak, aby ste vy mali nerušený výhľad a z vonkajšej strany k vám nikto nepozeral, čo máte práve na večeru.

Dokonalý a všestranný spôsob izolácie

Ak ste si mysleli, že vonkajšie rolety sú len o dizajne a estetických prvkoch, nie je to celkom tak. Okrem toho, že nepotrebujete vnútri žiadne prachom zanesené textilné tienidlá, na bielych parapetách máte dostatočné miesto a poriadok.

Možnosť vlastnej inštalácie

Vonkajšie rolety sú veľmi dobrým izolačným prvkom. Bránia a zmierňujú intenzitu hluku, ktorý k vám môže prenikať z okolia. Rovnako tak zabraňujú prenikaniu určitého množstva chladného vzduchu cez sklo a rámy okien do interiéru. V lete naopak veľkému teplu do miestnosti.

Vonkajšie rolety sa veľmi ľahko udržujú v čistote a ich inštalácia je rýchla a jednoduchá. V niektorých prípadoch to za pomoci slušného a zrozumiteľného návodu zvládnete aj sami.
Tie najlepšie a najmodernejšie vonkajšie rolety dokonca môžu poskytovať aj prístrešie vo forme altánku, ktoré v lete minimalizujú nežiaduce oslnenie a teplo. V zime sa dajú jednoducho zrolovať.

Ich cena je naozaj nízka, čo sa ale neodráža na ich kvalite. Ako vhodný doplnok k spokojnému bývaniu vám ich naozaj odporúčame.

Text: PR