Milenecký pomer na pracovisku malo až 54% opýtaných

Osloviť cudzieho človeka nemusí byť každému príjemné. Preto si volíme zhodnejšiu cestu a stretávame sa s kolegami z práce. Je to najmä pohodlnejšie a istejšie. Navyše kolegu/kolegyňu nejaký ten čas dobre poznáme, sme s ním/ňou v častom kontakte. Napriek nepísaným zásadám zákazu románikov na pracovisku si nedáme povedať a vyskúšame šťastie.

Milenecký pomer na pracovisku malo až 54% opýtaných
Milenecký pomer na pracovisku malo až 54% opýtaných (Zdroj: Unsplash.com)

Štúdia, ktorá mala na starosti mapovať vzťahy na pracovisku zistila, že 54% respondentov malo s kolegom/kolegyňou z práce milenecký pomer alebo jednorazovú akciu. Respondentov sa opýtali, či by pozmenili nepísané pravidlá pracovného spolunažívania a prijali by intímny pomer na pracovisku. Až 85% respondentov intímny pomer na pracovisku odobrilo.

Tu vzniká jeden z možných dôvodov, prečo sa v takom hojnom počte rozmáhajú klebety v práci. Môže to byť práve taký pomer z práce alebo už len fakt, že je tomu niekto z kolegov priaznivo naklonený. Skúste sa zamyslieť a odpovedať si za seba. Na druhej strane, možno práve aj u vás na pracovisku niekto zažíva svoj románik.