Micelárna voda vám pomôže vyniknúť

O micelárnej vode sa toho popísalo a povedalo viac ako dosť. Mnohé z informácií sú pravdivé, no stále koluje aj dosť takých, ktoré zavádzajú a neprezentujú pravdu. Možno sa tento druh nepravdivých mýtov a legiend dostal aj k vám. A to je škoda, pretože práve kvôli týmto nepresným informáciám bola vaša pleť ochudobnená o perfektný kozmetický prípravok. Tak teda ako to s micelárnou vodou naozaj je?

Micelárna voda vám pomôže vyniknúť
Micelárna voda vám pomôže vyniknúť (Foto: PR)

Je micelárna voda len produktom marketingových čarodejníkov?

Naozaj nie je. Prvotným momentom, ktorý podnietil vznik micelárnej vody, bola údajne tvrdá voda v potrubiach parížskych domácností, ktorá obyvateľom francúzskej metropoly zhoršovala prejavy kožných ochorení. Odpoveďou na tento stav bola práve micelárna voda a jej zloženie, ktoré je veľmi šetrné k pokožke. Micelárna voda v zásade ani veľký marketing nepotrebuje, vďaka svojim účinkom sa predáva sama.

V čom sa micelárna voda líši od obyčajnej vody?

Obyčajná voda je síce príjemná a fajn, no pokiaľ ide o čistenie pleti, na tú micelárnu sa nechytá. Zloženie micelárnej vody je obohatené o drobné micely – čiastočky so schopnosťou viazať na seba nečistoty a prebytočnú mastnotu z povrchu pokožky. Veľká výhoda micel spočíva aj v tom, že vďaka svojej veľkosti nedokážu preniknúť do hlbších vrstiev pleti a teda ani nenarušujú prirodzenú ochrannú bariéru pokožky. To im ale nebráni v tom, aby pleť precízne vyčistili aj od veľmi silnej vrstvy make-upu.

Nepôsobí micelárna voda agresívne voči pokožke?

Nie, v žiadnom prípade. Tento kozmetický prípravok má pomerne jednoduché zloženie, v ktorom absentujú alkoholy aj vonné či iné dráždivé látky. Micelárne vody pôsobia na pleť upokojujúco a okrem znamenitých čistiacich účinkov sa vyznačujú aj ďalšou skvelou vlastnosťou – pokožku dokážu veľmi dobre hydratovať. Navyše, použitie micelárnej vody nevyžaduje drsné trenie a šúchanie tváre.

Dá sa micelárnou vodou liečiť pokožka?

Micelárna voda nemá schopnosti všemocného lieku. Pravdou ale je, že sa dá používať veľmi variabilne. Na trhu sú micelárne vody pre mastnú pleť, citlivú i dehydratovanú pokožku. Ak je micelárna voda kvalitná a dermatologicky testovaná, mali by jej účinky prospievať akémukoľvek typu pleti. Produkt sa dokonca používa v rámci rutinnej starostlivosti o pleť zasiahnutú akné, pretože dokáže zmierniť jeho nepríjemné prejavy.

Micelárna voda vám pomôže vyniknúť
Micelárna voda vám pomôže vyniknúť (Foto: PR)

Stačí si s micelárnou vodou opláchnuť tvár? Ako ju treba používať?

Micelárnou vodou sa, samozrejme, dá opláchnuť aj tvár. Ak túžite po okamžitom osviežení pleti a čistá voda nie je v dosahu, micelárna voda vám vytrhne pomyselný tŕň z päty. Dokonalý čistiaci účinok však dosiahnete vtedy, ak do micelárnej vody namočíte vatový tampónik a následne ho jemne pretiahnete po tvári. Najskôr čelo, oblasť okolo nosa a líc, a potom prichádzajú na rad brada a krk. Ak niektoré z miest na tvári vyžaduje dôkladnejšie čistenie (napríklad oblasť očí), nechajte na ňom minútku či dve pôsobiť tampónik s micelárnou vodou.

Text:PR