Kalábria ako miesto, kde si môžete konečne splniť svoj dovolenkový sen

Taliansko je rozmanitá krajina a Kalábria je jedným z jej jedinečných regiónov s neuveriteľnou prírodou, nádherným podnebím a najstaršou históriou. V každom kúte je veľa zaujímavých vecí: zrúcaniny rímskych osád, podmorské poklady, staroveké legendy a romantické príbehy. Tento región je plný prekvapení, a keď sa sem vyberiete, určite sa budete chcieť vrátiť a možno aj zostať.

Kalábria ako miesto, kde si môžete konečne slniť svoj dovolenkový sen
Kalábria ako miesto, kde si môžete konečne slniť svoj dovolenkový sen (Foto: tiptravel.sk)

Žiadna klasika, ale nečakaný skvost

Kalábria je miesto, ktoré ničí všetky obvyklé predstavy o Taliansku. Názor, že je tu len chudoba a mafia, sú úplne chybné a neopodstatnené. Ak si vyberiete dovolenku v Kalábrii, venujte pozornosť histórii, tradíciám a pohostinnosti miestnych obyvateľov. Naučte sa si svoj život užívať a tu máte na to ideálne podmienky a najlepšiu príležitosť. Veď prečo nie?!

Pôvodná prirodzenosť najmenšieho prímorského mesta v tejto časti alebo horskej dediny je tak okúzľujúca, že máte v skutočnosti problém myslieť si, že sa ocitáte v realite. Práca, stres a ľudia okolo vás sú predsa plní negatívnej energie a len málokedy sa vám stane, že sa niekto o vás bezdôvodne zaujíma. Tu si môžete pozornosť užívať navyše v príjemnom a nádhernom prostredí.

Miesto, ktoré vás vylieči

Užite si prechádzku aj pozdĺž „starého mesta“, môžete tak navštíviť niektoré z početných kúpeľov, z ktorých niektoré sú považované za druhé najväčšie miesto v Európe, pokiaľ ide o najväčší obsah síry, alebo vyskúšajte bahenné kúpele na ostrove Vulcano, či surfovanie alebo potápanie. Tu sa nikdy nebudete nudiť!

Ak by k tomu predsa len došlo, dovolenka v susednej Sicílii je na oživenie ideálna. Hovorí sa, že v jednom z jej miest – Palerme, vám na uliciach ponúknu bezkonkurenčné pochutiny, ktorým neodolal nikto. A všimol si to aj známy časopis Forbes.

Kalábria je jedným z mála miest, v ktorom sa nebudete cítiť ako outsider alebo klasický turista. Tu ľudia odpočívajú, žijú, zabávajú sa a tešia zo života každý jeden deň, tak prečo by ste to aspoň na chvíľu nemohli vyskúšať aj vy.

Text:PR