Chcete si založiť spoločnosť? Jednoducho si ju kúpte

Podnikatelia, ktorí sa rozhodnú podnikať prostredníctvom spoločnosti s ručením obmedzeným, môžu využiť služby špecializovaných firiem, ktoré zaistia celý proces založenia spoločnosti.

Chcete si založiť spoločnosť? Jednoducho si ju kúpte
Chcete si založiť spoločnosť? Jednoducho si ju kúpte (Foto: m2b.sk)

Jej zápis do obchodného registra a registráciu na jednotlivých úradoch v krátkej dobe. Rovnako tak si ale môžu v krátkom termíne kúpiť ready made a.s., ktorá je už akoby predzaloženou spoločnosťou.

Založenie novej spoločnosti na kľúč

Medzi najväčšie výhody novo zakladanej spoločnosti patrí istota, že nie je zaťažená záväzkami z minulosti. Rad podnikateľov sa rozhodne založiť si novú spoločnosť s ručením obmedzeným vlastnými silami. Behanie po úradoch zaberie niekoľko dní, treba počítať s tým, že niektoré úrady nevybavia naše požiadavky na počkanie a na niektoré úrady pôjdeme viackrát. Ak proces zakladania sro zveríme externej firme, môžeme začať podnikať za cca 10 dní a medzitým môžeme dokončovať posledné práce pred rozjazdom podnikania.

Všetky administratívne úkony spojené s návštevou finančného úradu, živnostenského úradu a obchodného registra za nás vybavia špecialisti na základe plných mocí. Výsledkom bude hotová spoločnosť s názvom, ktorý sme požadovali a so spoločníkmi a konateľmi, ktorých sme vybrali.

Kúpená spoločnosť

Ďalšou možnosťou, ako získať vlastné spoločnosť s ručením obmedzeným, je jej kúpa.

Výhodou ready made SE spoločnosti je možnosť podnikať prakticky ihneď, od podpísania zmluvy. Do 24 hodín môžete byť predsedom predstavenstva takejto firmy, ktorá má naozaj niekoľko plusov.

Pri kúpe už založenej spoločnosti možno zmeniť všetky informácie zapísané do obchodného registra. Okrem konateľa a spoločníka je tak možné zmeniť názov spoločnosti, výšku základného imania, jej sídlo alebo predmet podnikania. 

Text: PR