Chcete podnikať? Kúpte si svoju spoločnosť

Veľmi veľa ľudí sa pri svojom plánovaní budúcnosti usiluje o vlastné riadenie spoločnosti, ktorá bude na trhu úspešná a konkurencie schopná. Neuvedomujú si však rozsah povinností, ktoré ich čakajú už pri samotnom založení firmy. V niektorých prípadoch sa celý proces môže natiahnuť až na mesiac a pokiaľ nemáte dostatočný kapitál, trvá to aj dlhšie.

Chcete podnikať Kúpte si svoju spoločnosť
Chcete podnikať? Kúpte si svoju spoločnosť (Foto: pixabay.com)

Čo je to Ready Made?

Jedným zo spôsobov, ako to celé vyriešiť, je kúpiť si ju! Proces získania už založenej Ready Made spoločnosti je neporovnateľne rýchlejší, ako jej samotné založenie, a to nehovoríme o tom, že by ste tento proces mali absolvovať bez pomoci odborníkov. Niekoľko právnych dokumentov a úradných listín je samozrejmosťou. V prípade hotovej spoločnosti určenej na predaj sa všetko zrýchľuje, pretože to „za vás“ už niekto urobil.

Splatený základný kapitál?

Aj to je jedna z možností, ktoré môžete získať kúpou už založenej spoločnosti. Ak by ste mali obavy, že vám niekto ponúka odpredaj zadĺženej firmy, v tomto prípade to neplatí! Zmyslom Ready Made je ponúknuť záujemcom novú spoločnosť, ako keby ste si kupovali bežný tovar v obchode. Na jej založení ušetríte naozaj veľa peňazí, ktoré sa vám neskôr môžu zísť pri kúpe priamočiarych pohonov TPM pre mechanizmy vo vašej prevádzke.

Ušetrené financie

To znamená, že Ready Made je bez akýchkoľvek obchodných záväzkov a histórie, pričom má splnené aj všetky daňové povinnosti. Samozrejme, že vybavenie pracoviska a zabezpečenie priemyselného osvetlenia už bude zrejme na vás. Proces zakladania spoločnosti cez jej kúpu vám však ušetrí niekoľko dní, čo je pre podnikateľa naozaj dôležité. Nikdy neviete, aká dôležitá súčiastka vám počas výrobného procesu vypovie a takto máte aspoň istotu, že myslíte aj na zadné kolieska.

Rýchly štart podnikania

Jednou z najdôležitejších výhod pri tomto spôsobe podnikania je, že od podpísania zmluvy o kúpe sa môžete pokojne pustiť do práce a naplno začať využívať polyuretánové kolieska pri práci s materiálom. Nezabudnite ani na svojich zamestnancov a optimálne podmienky, ktoré by ste im mali zabezpečiť, pretože len tak dosiahnete ich spokojnosť a maximálny výkon. Aj to patrí k úspešnému podnikaniu.

Text: PR