Behávate? Kopcom sa rozhodne nevyhýbajte

Nájsť mierne strmý svah alebo kopec pomáha zvyšovať rýchlosť a bežeckú efektivitu. Pri námahe dostať sa na vrchol kopca, sa tepová frekvencia zvyšuje a srdce pracuje rýchlejšie. Taktiež nám pomáha behanie z kopca. To môže vo výsledku taktiež veľmi dobre pomôcť. Získame tak odolnejšie nohy. Aký je správny postup behania do kopca?

Behávate? Kopcom sa rozhodne nevyhýbajte
Behávate? Kopcom sa rozhodne nevyhýbajte (Zdroj: Unsplash.com)

Stačí si nájsť mierne strmý svah alebo kopec. Následne 30 až 45 sekúnd bežte do kopca, potom sa vráťte a činnosť môžete zopakovať šesť až desať krát za sebou s menšími prestávkami. Ak je stúpanie do kopca príliš náročné, vyhliadnite si kopec s miernym stúpaním nadol. Pri behu nadol sa zamerajte na špičky, ktoré sa ľahko a svižne dotýkajú zeme, bez toho, aby zaťažovali celé chodidlá. Vďaka tejto činnosti budú nohy odolnejšie proti úrazom a vytknutiam členkom.

Ako sme písali už vyššie, behanie do kopca nám pomáha zvyšovať rýchlosť a bežeckú efektivitu. Na druhej strane alebo druhým smerom nadol, toto behanie sú činnosti, vďaka ktorým budú naše nohy odolnejšie proti úrazom a vytknutiam členkom. Behanie hore kopcom aj dole kopcom nám tak môže vo výsledku veľmi dobre pomôcť.