Aký je ideálny pomer farebnej palety interiéru?

Pri výbere farebnej palety miestnosti poznáme ideálny pomer, ktorý zaručí, že váš interiér bude tak akurát. Samozrejme to sa nedá zaručiť úplne, vždy je dôležité zvoliť správne aj jednotlivé farby. Aj pri zariaďovaní interiéru platí, že menej je niekedy viac, platí to zrejme aj dvojnásobne. Vyvarujte sa základnej chybe pri zariaďovaní – nesprávne zvolenému rozloženiu farieb.

Aký je ideálny pomer farebnej palety interiéru?
Aký je ideálny pomer farebnej palety interiéru? (Zdroj: Unsplash.com)

Ideálny pomer pri výbere farebnej palety miestnosti je 60% dominantnej farby využitej na farbu stien, 30% vhodne zvoleného odtieňa farby na základe nábytku a 10% farebnej škály na bytové doplnky a kvety. Ak hľadáme vhodný pomer farby pre miestnosť s balkónom alebo veľkou terasou, farebný výber možno aplikovať aj na okenice alebo rámy dverí v tmavej neutrálnej farbe.

Nie menej dôležité je aj správne rozloženie farieb a bytové doplnky. Pri bytových doplnkoch sú okrem farieb dôležité aj ich rozmery, konkrétny vzhľad, dizajn, prevedenie a umiestnenie. Myslite na to pri výber ideálneho pomeru a výbere konkrétnej palety farieb. Záverom už len prajeme príjemný čas strávený výberom farieb a zariaďovaním vášho domova.