Ako umiestniť gauč s konferenčným stolíkom

Nie jedná obývacia alebo oddychová miestnosť má pohodlný gauč a konferenčný stolík. Poznáte však, aké je ich správne umiestnenie, respektíve aká je priemerná vzdialenosť medzi sedením a konferenčným stolíkom? Viete aj to, aká je priemerná, či odporúčaná šírka konferenčného stolíka oproti sedačke?

Ako umiestniť gauč s konferenčným stolíkom
Ako umiestniť gauč s konferenčným stolíkom (Zdroj: Unsplash.com)

Primeraná vzdialenosť sedačky a konferenčného stolíka sa pohybuje od 40 do 50 centimetrov, pre bezpečné a komfortné prechádzanie medzi sedačkou a stolíkom. Nikomu nie je príjemné naraziť nohou do stola, preto dbajme na to, aby sme si doma vytvorili dostatočnú prevenciu od prípadných nárazov do nábytku. Čo sa týka šírky, konferenčný stolík by mal mať 2/3 šírku ako sedačka. Konkrétne hodnoty však záležia od výberu konkrétnej sedačky, tu však poradí nákupná poradňa. Na výber sú desiatky tvarov a stovky materiálov či farieb.

Pamätajte aj to, že menej je niekedy viac. Ak sa už rozhodujete pre gauč a konferenčný stolík, ani pri nábytku na to netreba zabúdať. Na prvom mieste má byť pohodlie a vzhľad, ktorý sa páči práve vám, vašej rodine a ďalším členom domácnosti. Práve pre vás to bude miesto pre oddych a relax, nezabúdajte na to.