Ako postupovať pri výbere špeciálnej poľovníckej obuvi

Vybrať si kvalitnú obuv do každého počasia nie je dnes jednoduché. Musí spĺňať niekoľko náročných požiadaviek, o ktorých v mnohých prípadoch ani netušíme. Chodidlá a ich dobrý zdravotný stav je pre naše fungovanie ale viac než dôležitý. A ovplyvniť to samozrejme môžeme najmä výberom dobrých topánok.

Ako postupovať pri výbere špeciálnej poľovníckej obuvi
Ako postupovať pri výbere špeciálnej poľovníckej obuvi (Foto: podnalov.sk)

Ako je to ale v prípade špeciálnych topánok, ktoré nás majú rovnako tak chrániť pri obľúbenom športe, prechádzke do hôr alebo poľovačke. Je to o prostredí, ktoré je náročnejšie svojim povrchom a ovbu sa mu musí dokonale prispôsobiť svojou pevnosťou, vzdušnosťou a zároveň aj vysokou mierou pohodlia pri chôdzi. Kde takéto topánky nájsť? My vám to prezradíme.

Kvalita značky hovorí za všetko

Veľmi často sa stretávame s názorom, že značka je len reklamný ťah. Vo väčšine prípadov to ale tvrdia osoby, ktoré na takúto reklamu nemajú dostatok financií, alebo sa jednoducho ešte nemali možnosť presvedčiť o kvalite značkových výrobkov. Vyššia cena sa ale odráža aj v tom, aký materiál je použitý, aké pohodlie si môžete dovoliť a koľko bezbolestných krokov v novej topánke urobíte bez toho, aby ste to pozorovali na vzhľade topánky.

Spoľahnúť sa na poľovnícku obuv ORIZO je v tomto smere predpokladom najväčšieho úspechu. Kvalitné topánky majú dlhoročnú tradíciu a ľudia, ktorí sa venujú fyzickým aktivitám a potrebujú pri týchto činnostiach maximálnu istotu, vedia o čom hovoríme.
Pevná, so svojimi špecifickými vlastnosťami a zároveň štýlová obuv pre poľovníkov, lesníkov a voľný čas.

Dostatočná miera elegancie ako bonus

Pri chôdzi sa časom ale vytvára energia a teplo. V uzavretej topánke sa tak chodidlo začína potiť. Preto by mala byť takáto obuv vybavená špeciálnymi membránami eVent, ktoré odvádzajú teplo von a noha zostáva naďalej suchá. Samozrejme podobne je na tom aj špeciálna obuv CHIRUCA. Aj tu je základom najvyššej spokojnosti pohodlie a dobré nosenie. Elegantný štýl je veľkým bonusom.

Ak patríte k ľuďom, ktorí holdujú športu, venujú sa poľovníctvu a radi si vyrazia do prírody, mali by ste vsadiť na značky takýchto topánok. Ich vysoká kvalita a tradícia hovorí za všetko.

Text: PR