Aká strava je pre vášho psa nebezpečná?

Zaobstarali ste si domáceho miláčika? Robí vás neskutočne šťastným a napĺňa pozitívnou energiou? Aby to vydržalo čo najdlhšie, musíte sa postarať o to, aby mal psík alebo mačka dobre zvolené krmivo. V opačnom prípade bude starostlivosť oň komplikovaná nevoľnosťou, hnačkami a nadmernou plynatosťou.

Pozerá sa na vás váš maznáčik a prosí vás o kúsok pizze, ktorú ste práve začali jesť? Predtým, než mu jeden kúsok odlomíte, si najprv zistite, čo ho vaša slabosť môže stáť. Pre psa môže byť takáto večera nebezpečná, najmä ak obsahuje feferónky, cesnak alebo cibuľu.

Neničte zdravie vášho psa jedlom zo stola

Korenené jedlo môže spôsobiť nadmerné pitie vody, čo je ľuďom známe, ale u psov to môže spôsobiť vážne problémy so žalúdkom kvôli jeho silnému rozšíreniu. Okrem toho, korenie je vo všeobecnosti kontraindikované pre poľovných a služobných psov, pretože môžete tým pokaziť ich hlavný zmysel – čuch. Pokračovať by sme mohli ďalej.

Oveľa dôležitejšie však je, aby ste svojim štvornohým miláčikom dali skutočne vyváženú a bohatú stravu na všetky dôležité živiny. Vybrať si dnes na trhu z najlepších konzerv pre psov nie je problém. Poďte sa preto spolu s nami pozrieť, čo by mali obsahovať.

Ideálna strava pre vášho maznáčika sú kvalitné granule

Rovnako ako mačkám, ani psom by sa za žiadnych okolností nemali podávať kofeínové potraviny. Čokoláda alebo káva povedie k minimálnemu tráveniu, smädu a dýchavičnosti. Môže byť narušená práca srdca, vyskytnúť sa trasenie a kŕče.

Naopak, kvalitné granule pre šteniatka a dospelých psov im dokážu doplniť všetky potrebné živiny. Všetko však záleží od veku a typu plemena. Vo všeobecnosti by ste správnym výberom krmiva mali dbať na jeho zdravie.

Rast a rozvoj

V počiatočných fázach života potrebujú domáce zvieratá zvýšenú hladinu vitamínov, minerálov a ďalších živín, aby sa tým zabezpečil ich správny rast.

Preto krmivo pre domáce zvieratá, ktoré je úplné a vyvážené pre všetky vekové kategórie, musí obsahovať dostatok živín na podporu rastu. Ak by ste sa ale predsa len nevedeli správne rozhodnúť, obráťte sa na najbližšieho a skúseného veterinára, ktorý bude plemeno vášho psa dobre poznať.

Text: PR, foto: unsplash.com